Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya 2007 yengil atletika bo'yicha Jahon chempionatida - Great Britain and Northern Ireland at the 2007 World Championships in Athletics - Wikipedia
Buyuk Britaniya Atletika bo'yicha 2007 yilgi jahon chempionati | |
---|---|
IAAF kod | GBR |
Milliy federatsiya | Buyuk Britaniya yengil atletikasi |
Veb-sayt | uka |
yilda Osaka | |
Raqobatchilar | 60 |
Medallar 11-o'rinni egalladi |
|
Athljdetics bo'yicha jahon chempionati | |
avtomatik | |
Qisqartirilgan nomi ostida Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya Birlashgan Qirolligi musobaqalashdi Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya 2007 yengil atletika bo'yicha jahon chempionati.
Chempionatlarga yo'l olish, Buyuk Britaniya yengil atletikasi uchta medal va sakkizinchi o'rinni egallagan o'n to'rtta eng yaxshi sportchini maqsad qilib qo'ydi. Oltita medal qo'lga kiritildi va o'n uchta eng yaxshi sakkizta yakunlandi.
Natijalar
Finallar
Ushbu musobaqada sportchilar finalga qadar etib kelgan Britaniyaning natijalari ro'yxati (haroratlar, chorak final va yarim final o'yinlari hisobga olinmaydi).
Lavozim | Sportchi | Tadbir | Natija | Izohlar |
1-chi | Kristin Ohuruogu | 400 m Vt | 49.61 | PB |
2-chi | Nikola Sanders | 400 m Vt | 49.65 | PB |
3-chi | Kelly Sotherton | Geptatlon | 6510 | SB |
3-chi | Xristian Malkom, Kreyg Pikering, Marlon Devonish, Mark Lyuis-Frensis | 4 × 100 m M | 37.90 | SB |
3-chi | Kristin Ohuruogu, Merilin Okoro, Li Makkonell, Nikola Sanders | 4 × 400 m Vt | 3:20.04 | NR |
3-chi | Joanne Pavey | 10000 m Vt | 32:03.81 | |
4-chi | Laura Tyorner, Montell Duglas, Emili Freeman, Djois Maduaka | 4 × 100 m Vt | 42.87 | |
4-chi | Jessica Ennis | Geptatlon | 6469 | PB |
6-chi | Marlon Devonish | 100 m | 10.14 | |
6-chi | Fillips Idovu | Uch marta sakrash M | 17.09 | |
6-chi | Mo Farah | 5000 m M. | 13:47.54 | |
6-chi | Endryu Stil, Robert Tobin, Richard Bak, Martin Runi | 4 × 400 m M | 3:02.94 | |
7-chi | Brayan Alldis | 1500 m nogironlar aravachasi M | 3:28.41 | |
8-chi | Natasha Danvers-Smit | 400 mH Vt | 54:94 | |
8-chi | Shelli Vuds | 1500 m nogironlar aravachasi V | 3:40.84 | |
9-chi | Endryu Baddeli | 1500 m balandlikda | 3:35.95 | |
9-chi | Joanne Pavey | 5000 m Vt | 15:04.77 | SB |
9-chi | Mara Yamauchi | Marafon V | 2:32:55 | |
10-chi | Tom Parsons | Balandlikka sakrash M | 2.26 | |
11-chi | Dan Robinson | Marafon M | 2:20.30 | |
14-chi | Martin Bernard | Balandlikka sakrash M | 2.21 | |
19-chi | Treysi Morris | Marafon V | 2:36:40 | SB |
25-chi | Joanna Jekson | 20 km yurish V | 1:39:34 | |
51-chi | Piter Rili | Marafon M | 2:36:00 | SB |
Malakaviy bosqichlar
('Q': Avtomatik kvalifikator, 'q': Eng tez yutqazgan kvalifikator, '-': Saralashdan o'tmagan, 'DQ' - diskvalifikatsiya qilingan, 'tegishli emas', 'NMR': Mark qayd qilinmagan) SB: Mavsumning eng yaxshisi , PB: Shaxsiy eng yaxshi)
Izoh: Agar sportchi finalga chiqqan bo'lsa, ularning natijalari pastda emas, FAQAT yuqorida e'lon qilinadi
100 m
Sportchi | Issiqlik | Savol? | Chorak final | Savol? | Yarim final | Savol? |
Marlon Devonish | 10.13 | Q | 10.13 | Q | 10.12 | Q |
Mark Lyuis-Frensis | 10.21 | Q | 10.17 (SB) | Q | 10.19 | - |
Kreyg Pikering | 10.24 | Q | 10.21 | Q | 10.29 | - |
100 m Vt
Sportchi | Issiqlik | Savol? | Chorak final | Savol? | Yarim final | Savol? |
Montell Duglas | 11.39 | Q | 11.43 | - | n / a | - |
Laura Tyorner | 11.46 | Q | 11.32 | Q | 11.32 | - |
Janet Kvaki | 11.26 (PB) | q | 11.40 | - | n / a | - |
200 m Vt
Sportchi | Issiqlik | Savol? | Chorak final | Savol? | Yarim final | Savol? |
Djois Maduaka | 23.22 | Q | 23.62 | - | n / a | - |
Emili Freeman | DQ | - | n / a | - | n / a | - |
400 m M
Sportchi | Issiqlik | Savol? | Yarim final | Savol? |
Tim Benjamin | 45.44 | Q | 46.17 | - |
Martin Runi | 45.47 (SB) | - | n / a | - |
Endryu Stil | 45.54 | - | n / a | - |
400 m Vt
Sportchi | Issiqlik | Savol? | Yarim final | Savol? |
Li Makkonell | 51.44 (SB) | Q | 51.07 (SB) | - |
Nikola Sanders | 51.45 | Q | 49.77 (PB) | Q |
Kristin Ohuruogu | 50.46 (SB) | Q | 50.17 (PB) | Q |
800 m balandlikda
Sportchi | Issiqlik | Savol? | Yarim final | Savol? |
Maykl Rimmer | 1:45.66 | Q | 1:47.39 | - |
800 m Vt
Sportchi | Issiqlik | Savol? | Yarim final | Savol? |
Jemma Simpson | 2:00.47 | Q | 2:00.48 | - |
Jennifer Meadows | 2: 00.14 (PB) | Q | 1: 59.39 (PB) | - |
Merilin Okoro | 2:01.79 | Q | 1: 59.63 (PB) | - |
1500 m balandlikda
Sportchi | Issiqlik | Savol? | Yarim final | Savol? |
Endryu Baddeli | 3:39.60 | Q | 3:43.03 | Q |
1500 m Vt
Sportchi | Issiqlik | Savol? | Yarim final | Savol? |
Liza Dobriski | 4:09.67 | Q | 4:08.39 | - |
Ebbi Uestli | 4:10.61 | Q | 4:16.21 | - |
5000 m M
Sportchi | Saralash | Savol? |
Mo Farah | 13: 39.13 (SB) | Q |
5000 m Vt
Sportchi | Saralash | Savol? |
Joanne Pavey | 15: 11.83 (SB) | Q |
To'siqlar 110 m
Sportchi | Issiqlik | Savol? | Yarim final | Savol? |
Endi Tyorner | 13.27 (PB) | Q | 13.38 | - |
400 mH M.
Sportchi | Issiqlik | Savol? | Yarim final | Savol? |
Deyl Garland | 49.98 | - | n / a | - |
400 mH Vt
Sportchi | Issiqlik | Savol? | Yarim final | Savol? |
Natasha Danvers-Smit | 55.67 | Q | 54.08 (SB) | Q |
3000 m SC V
Sportchi | Saralash | Savol? |
Xatti Din | 9:43.23 | - |
Xelen Klitero | 9:45.59 | - |
3000 m SC M
Sportchi | Saralash | Savol? |
Endryu Lemonchelo | 8:58.93 | - |
Balandlikka sakrash M
Sportchi | Saralash | Savol? |
Tom Parsons | 2.29 (PB) | Q |
Martin Bernard | 2.29 (PB) | Q |
Germeyn Meyson | 2.19 | - |
Uzunlikka sakrash M
Sportchi | Saralash | Savol? |
Kristofer Tomlinson | 7.89 | - |
Greg Rezerford | 7.77 | - |
Uch marta sakrash M
Sportchi | Saralash | Savol? |
Fillips Idovu | 17.07 | q |
Pole Vault M
Sportchi | Saralash | Savol? |
Stiven Lyuis | NMR | - |
Pole Vault V
Sportchi | Saralash | Savol? |
Keyt Dennison | 4.20 m | - |
Nayza otish W
Sportchi | Saralash | Savol? |
Goldi Sayers | 57.23 | - |
4 × 100 m M
Sportchi | Saralash | Savol? |
Xristian Malkom, Kreyg Pikering, Marlon Devonish, Mark Lyuis-Frensis | 38.33 | Q |
4 × 100 m Vt
Sportchi | Saralash | Savol? |
Laura Tyorner, Montell Duglas, Emili Freeman, Djois Maduaka | 42.82 (SB) | Q |
4 × 400 m M
Sportchi | Saralash | Savol? |
Endryu Stil, Robert Tobin, Richard Bak, Martin Runi | 3: 01.22 (SB) | q |
4 × 400 m Vt
Sportchi | Saralash | Savol? |
Li Makkonell, Donna Freyzer, Merilin Okoro, Nikola Sanders | 3: 25.45 (SB) | Q |
Raqobatchilar
Haqiqiy ro'yxat
Bu Buyuk Britaniya yuborgan haqiqiy sportchilar jamoasi Osaka. Ba'zi bir sportchilar zaxira sifatida qo'shilgan yoki boshqa sabablarga ko'ra. Asl ro'yxat uchun pastga qarang.
Asl ro'yxat
Quyidagi sportchilar raqiblarning asl ro'yxati edi, ammo boshqa holatlar, jarohatlar va h.k.lar tufayli ularning ba'zilari almashtirildi yoki qo'shildi. Qayta ko'rib chiqilgan ro'yxat ushbu ro'yxat ustida joylashgan.
Izohlar
- ^ Aleks Nelson jarohat olgan Dueyn Grantning o'rnini egalladi http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/athletics/6950549.stm
- ^ Tanlovdan so'ng Terner A standartiga erishdi, ya'ni GBR endi 100 metrlik tarkibda boshqa sportchiga ruxsat berildi. Oldin 200 metrga tanlangan Kvakye, keyin 100 metr masofani bosib o'tdi va 200 metrga Freeman tomonidan almashtirildi. http://www.ukathletics.net/press-centre/news-archive/august-2007/article-22/
- ^ a b Ohuruogu tanlandi, giyohvand moddalarni taqiqlash tugaganidan 1 kun o'tgach.
- ^ Bekki Layn dastlab raqobatlashishi kerak edi, ammo jarohati uni parvoz oldidan tortib olishga majbur qildi va uning o'rnini Meadows egalladi
- ^ Vayr jarohati tufayli tortib olishga majbur bo'ldi http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/other_sports/disability_sport/6947854.stm