Yoshi bo'yicha 63-Kongressdagi AQSh senatorlari ro'yxati - List of United States senators in the 63rd Congress by seniority
Bu a'zolarining to'liq ro'yxati Amerika Qo'shma Shtatlari Senati davomida Amerika Qo'shma Shtatlarining 63-Kongressi 1913 yil 4 martdan 1915 yil 3 martgacha ish staji bo'yicha sanab o'tilgan.
Xizmat qilish tartibi senatorning birinchi muddatining boshlanishiga asoslanadi. Buning orqasida sobiq senatorlik xizmati (faqat senatorga yangi kelgan sinfida katta lavozim berish), xizmat vitse prezident, a Uy a'zo, a kabinet kotibi yoki a hokim davlatning. Yakuniy omil - senator shtati aholisi.[1][2][3][4]
Kongress o'rtalarida qasamyod qabul qilgan senatorlar (1914 yil noyabrda bo'lib o'tgan saylovda g'alaba qozonganidan keyin qasamyod qabul qilmagan oxirgi senatorgacha) ro'yxatning oxiriga raqamsiz keltirilgan.
Xizmat ko'rsatish shartlari
Sinf | Bir necha yil ichida tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati |
---|---|
3-sinf | 1915 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati[5] |
1-sinf | 1917 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati[6] |
2-sinf | 1919 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati[7] |
AQSh Senatidagi stajlar ro'yxati
Rank | Senator (partiya-davlat) | Ish staji | Boshqa omillar |
---|---|---|---|
1 | Jeykob H. Gallinger (R -NH ) | 1891 yil 4 mart | |
2 | Genri Kabot uyi (R -MA ) | 1893 yil 4 mart | |
3 | Jorj C. Perkins (R -CA )[8] | 1893 yil 26-iyul | |
4 | Klarens D. Klark (R -WY ) | 1895 yil 24-yanvar | |
5 | Frensis E. Uorren (R -WY ) | 1895 yil 4 mart | Ilgari senator |
6 | Knute Nelson (R -MN ) | Sobiq gubernator, Minnesota shtati aholisi bo'yicha 20-o'rin (1890) | |
7 | Benjamin Tillman (D. -SC ) | Sobiq gubernator, Janubiy Karolina aholisi bo'yicha 23-o'rin (1890) | |
8 | Augustus O. Bekon (D. -GA )[9] | Gruziya aholisi bo'yicha 12-o'rinda (1890) | |
9 | Tomas S. Martin (D. -VA ) | Aholisi bo'yicha Virjiniya 15-o'rin (1890) | |
10 | Boies Penrose (R -PA ) | 1897 yil 4 mart | |
11 | Charlz A. Kulberson (R -TX ) | 1899 yil 4-mart | Sobiq gubernator |
12 | Porter Makkumber (R -ND ) | ||
13 | Uilyam P. Dillingem (R -VT ) | 1900 yil 18 oktyabr | |
14 | Musa Klapp (R -MN ) | 1901 yil 23-yanvar | |
15 | Furnifold M. Simmons (D. -Bosimining ko'tarilishi ) | 1901 yil 4 mart | |
16 | Frensis Newlands (D. -NV ) | 1903 yil 4 mart | Sobiq vakili |
17 | Uilyam J. Stoun (D. -MO ) | Missuri shtatining sobiq gubernatori aholisi bo'yicha 5-o'rin (1900) | |
18 | Jeyms P. Klark (D. -AR ) | Sobiq gubernator, Arkanzas aholisi bo'yicha 25-o'rin (1900) | |
19 | Li S. Overman (D. -Bosimining ko'tarilishi ) | Shimoliy Karolina aholisi bo'yicha 15-o'rin (1900) | |
20 | Reed Smoot (R -UT ) | Yuta shtati 41-o'rinda (1900) | |
21 | Jorj Sazerlend (R -UT ) | 1905 yil 4-mart | |
22 | Frank B. Brandegi (R -KT ) | 1905 yil 10-may | |
23 | Robert M. La Follette, Sr. (R -WI ) | 1906 yil 4-yanvar | |
24 | Genri du Pont (R -DE ) | 1906 yil 13-iyun | |
25 | Uilyam A. Smit (R -MI ) | 1907 yil 9-fevral | |
26 | Uilyam Borax (R -ID ) | 1907 yil 4 mart | |
27 | Ishoq Stivenson (R -WI )[8] | 1907 yil 17-may | |
28 | John H. Bankhead (D. -AL ) | 1907 yil 18-iyun | |
29 | Jozef F. Jonson (D. -AL )[10] | 1907 yil 6-avgust | |
30 | Tomas Gor (D. -OK ) | 1907 yil 11-dekabr | |
31 | Robert Ouen (D. -OK ) | ||
32 | Jon Uolter Smit (D. -Tibbiyot fanlari doktori ) | 1908 yil 25 mart | |
33 | Kerrol S. Sahifa (R -VT ) | 21 oktyabr 1908 yil | |
34 | Albert B. Cummins (R -IA ) | 1908 yil 24-noyabr | |
35 | Teodor E. Berton (R -OH )[8] | 1909 yil 4 mart | Sobiq vakili (16 yosh) |
36 | Uesli Jons (R -WA ) | Sobiq vakili (10 yil) | |
37 | Benjamin Shivel (D. -IN ) | Sobiq vakili (7 yil) | |
38 | Elixu Root (R -Nyu-York )[8] | Sobiq kabinet a'zosi | |
39 | Uilyam O. Bredli (R -KY )[11] | Sobiq gubernator, Kentukki aholisi bo'yicha 12-o'rin (1900) | |
40 | Kori Krouford (R -SD )[8] | Sobiq gubernator, Janubiy Dakota aholisi bo'yicha 38-o'rin (1900) | |
41 | Jozef Bristov (R -KS )[8] | Kanzas aholisi bo'yicha 22-o'rin (1900) | |
42 | Ellison D. Smit (D. -SC ) | Janubiy Karolina aholisi bo'yicha 24-o'rin (1900) | |
43 | Dunkan U. Fletcher (D. -FL ) | Florida aholisi bo'yicha 33-o'rin (1900) | |
44 | Jorj Chemberlen (D. -Yoki ) | Oregon 36-sonli aholi (1900) | |
45 | Jorj T. Oliver (R -PA ) | 1909 yil 17-mart | |
46 | Klod A. Suonson (D. -VA ) | 1910 yil 1-avgust | |
47 | Jon Tornton (D. -LA )[8] | 1910 yil 7-dekabr | |
48 | Asle Gronna (R -ND ) | 1911 yil 2-fevral | |
49 | Jon S. Uilyams (D. -XONIM ) | 1911 yil 4 mart | Sobiq vakili (16 yosh) |
50 | Charlz Taunsend (R -MI ) | Sobiq vakili (8 yil) | |
51 | Gilbert Xitkok (D. -NE ) | Sobiq vakili (6 yil) | |
52 | Miles Poindexter (R -WA ) | Sobiq vakili (2 yil) | |
53 | Jorj P. Maklin (R -KT ) | Sobiq gubernator | |
54 | Atlee Pomerene (D. -OH ) | Ogayo shtati aholisi bo'yicha 4-o'rin (1910) | |
55 | Jeyms A. Rid (D. -MO ) | Missuri 7-sonli aholi (1910) | |
56 | Jon V. Kern (D. -IN ) | Indiana aholisi bo'yicha 9-o'rin (1910) | |
57 | Jeyms E. Martin (D. -NJ ) | Nyu-Jersi aholisi bo'yicha 11-o'rin (1910) | |
58 | Jon D. ishlaydi (R -CA ) | Kaliforniya aholisi bo'yicha 12-o'rin (1910) | |
59 | Lyuk Lea (D. -TN ) | Tennessi aholisi bo'yicha 17-o'rin (1910) | |
60 | Uilyam E. Chilton (D. -WV ) | G'arbiy Virjiniya aholisi bo'yicha 28-o'rin (1910) | |
61 | Natan Brayan (D. -FL ) | Florida aholisi bo'yicha 33-o'rin (1910) | |
62 | Charlz F. Jonson (D. -ME ) | Meyn aholisi bo'yicha 34-o'rin (1910) | |
63 | Genri F. Lippitt (R -RI ) | Rod-Aylend aholisi bo'yicha 38-o'rin (1910) | |
64 | Genri L. Mayers (D. -MT ) | Montana aholisi bo'yicha 40-o'rin (1910) | |
65 | Jeyms O'Gorman (D. -Nyu-York ) | 1911 yil 4-aprel | |
66 | Uilyam S. Kenyon (R -IA ) | 1911 yil 12 aprel | |
67 | Xok Smit (D. -GA ) | 1911 yil 16-noyabr | |
68 | Tomas B. Katron (R -NM ) | 1912 yil 27 mart | Sobiq delegat, Nyu-Meksiko aholisi bo'yicha 43-o'rin (1910) |
69 | Markus A. Smit (D. -AZ ) | Sobiq delegat, Arizona aholisi bo'yicha 45-o'rin (1910) | |
70 | Albert B. Kuz (R -NM ) | Nyu-Meksiko aholisi bo'yicha 43-o'rin (1910) | |
71 | Genri F. Ashurst (D. -AZ ) | Arizona aholisi bo'yicha 45-o'rin (1910) | |
72 | Uilyam P. Jekson (R -Tibbiyot fanlari doktori )[12] | 1912 yil 29-noyabr | |
73 | Charlz Tomas (D. -CO ) | 1913 yil 15-yanvar | |
74 | Jeyms Brady (R -ID ) | 1913 yil 24-yanvar | |
75 | Key Pittman (D. -NV ) | 1913 yil 29-yanvar | |
76 | Morris Sheppard (D. -TX ) | 1913 yil 3-fevral | |
77 | Edvin Burli (R -ME ) | 1913 yil 4 mart | Sobiq vakili (14 yosh), sobiq gubernator |
78 | Jozef E. Ransdell (D. -LA ) | Sobiq vakili (14 yosh) | |
79 | Jozef Robinson (R -AR ) | Sobiq vakili (10 yil), sobiq gubernator | |
80 | Ollie Jeyms (R -KY ) | Sobiq vakili (10 yil), Kentukki aholisi bo'yicha 14-o'rin (1910) | |
81 | Jorj V. Norris (R -NE ) | Sobiq vakili (10 yil), Nebraska aholisi bo'yicha 29-o'rin (1910) | |
82 | Jon F. Shafrot (D. -CO ) | Sobiq vakili (9 yil), sobiq gubernator | |
83 | Uilyam Xyuz (D. -NJ ) | Sobiq vakili (9 yil) | |
84 | Jon V. hafta (R -MA ) | Sobiq vakili (8 yil) | |
85 | Neytan Goff Jr. (R -WV ) | Sobiq vakili (6 yil), sobiq hukumat a'zosi | |
86 | Jeyms K. Vardaman (D. -XONIM ) | Sobiq gubernator | |
87 | Jon Shilds (D. -TN ) | Tennessi aholisi bo'yicha 17-o'rin (1910) | |
88 | Uilyam H. Tompson (D. -KS ) | Kanzas aholisi bo'yicha 22-o'rin (1910) | |
89 | Garri Leyn (D. -Yoki ) | Oregon shtati aholisi bo'yicha 35-o'rin (1910) | |
90 | Tomas Sterling (R -SD ) | Janubiy Dakota aholisi bo'yicha 36-o'rin (1910) | |
91 | LeBaron Kolt (R -RI ) | Rod-Aylend aholisi bo'yicha 38-o'rin (1910) | |
92 | Tomas J. Uolsh (D. -MT ) | Montana aholisi bo'yicha 40-o'rin (1910) | |
93 | Kichik Uillard Solsberi. (D. -DE ) | Delaver shtati 46-o'rin (1910) | |
94 | Genri F. Xollis (D. -NH ) | 1913 yil 13 mart | |
95 | J. Xemilton Lyuis (D. -Il ) | 1913 yil 23 mart | |
96 | Lourens Sherman (R -Il ) | 1913 yil 26 mart | |
Bler Li (D. -Tibbiyot fanlari doktori ) | 1914 yil 29-yanvar | ||
Uilyam G'arb (D. -GA )[13] | 1914 yil 2 mart | ||
Frensis Oq (D. -AL )[8] | 1914 yil 11-may | ||
Jonson N. Kamden Jr. (D. -KY )[8] | 1914 yil 16-iyun | ||
Tomas V. Xardvik (D. -GA ) | 1914 yil 4-noyabr |
Shuningdek qarang
- Amerika Qo'shma Shtatlarining 63-Kongressi
- Yoshi bo'yicha 63-Kongressdagi Amerika Qo'shma Shtatlari Vakillar Palatasi a'zolarining ro'yxati
Izohlar
- ^ Amerika Qo'shma Shtatlari senatorlarining xronologik ro'yxati 1789 yildan hozirgi kungacha, www.Senate.gov orqali
- ^ 1891 AQSh aholisini ro'yxatga olish to'g'risidagi hisobot 1890 ta aholini ro'yxatga olish natijalarini o'z ichiga oladi
- ^ 1901 yil AQShning aholini ro'yxatga olish to'g'risidagi hisoboti 1900 ta aholini ro'yxatga olish natijalarini o'z ichiga oladi
- ^ 1911 AQSh aholisini ro'yxatga olish to'g'risidagi hisobot 1910 yilgi aholini ro'yxatga olish natijalarini o'z ichiga oladi
- ^ 1915 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati.
- ^ 1917 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati.
- ^ 1919 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati.
- ^ a b v d e f g h men 1914 yilgi saylovlardan so'ng nafaqaga chiqqan yoki mag'lub bo'lgan
- ^ Senator Bekon 1914 yil 14 fevralda vafot etdi.
- ^ Senator Jonston 1913 yil 8 avgustda vafot etdi.
- ^ Senator Bredli 1914 yil 23-mayda vafot etdi.
- ^ Senator Jekson 1914 yil 28 yanvarda iste'foga chiqdi.
- ^ Senator Uest 1914 yil 3-noyabrda iste'foga chiqdi.