Bazel-Landshaft Kantonidan Federal Majlis a'zolari ro'yxati - List of members of the Federal Assembly from the Canton of Basel-Landschaft
Bu Federal Majlisning ikkala palatasi a'zolarining ro'yxati Bazel-Landschaft Kanton. 1999 yilgacha "yarim kantonlar" deb belgilangan kantonlardan biri sifatida Bazel-Landschaft faqat bitta a'zoni saylaydi. Shtatlar Kengashi[1]
Shtatlar Kengashi a'zolari
Milliy kengash a'zolari
Saylov | Kengash a'zosi (Partiya) | Kengash a'zosi (Partiya) | Kengash a'zosi (Partiya) | Kengash a'zosi (Partiya) | Kengash a'zosi (Partiya) | Kengash a'zosi (Partiya) | Kengash a'zosi (Partiya) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1848 | Emil Remig. Frey (FDP / PRD ) | Johannn Yakob Matt (FDP / PRD ) | 2 o'rindiq 1848–1863 | |||||||||||
1849 | Joh. Geynrix Plattner (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1851 | Stefan Gutzviller (FDP / PRD ) | Yoxann Mesmer (FDP / PRD ) | ||||||||||||
1854 | Yoxann Bussinger (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1857 | Daniel Bieder (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1860 | ||||||||||||||
1863 | Yakob Jozef Adam (FDP / PRD ) | Yakob B. Graf (FDP / PRD ) | 3 o'rindiq 1863–1911 | |||||||||||
1866 | Yoxann Yakob Baader (Liberal ) | |||||||||||||
1868 | Martin Bider (Liberal ) | |||||||||||||
1869 | Emanuel Lyov (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1872 | Emil Joh. Rud. Frey (FDP / PRD ) | Jakob B. Graf (FDP / PRD ) | ||||||||||||
1875 | Gedeon Tomsen (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1878 | ||||||||||||||
1881 | ||||||||||||||
1882 | Ambrosius Rozenmund (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1884 | ||||||||||||||
1887 | Yoxann Yakob Shtuts (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1890 | Yakob Buser (FDP / PRD ) | Emil Joh. Rud. Frey (FDP / PRD ) | ||||||||||||
1891 | Yoxannes Suter (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1893 | ||||||||||||||
1894 | Valter F. Meyer (BAB *) | |||||||||||||
1896 | ||||||||||||||
1899 | Stephan Gschwind (Grut va PS *) | |||||||||||||
1902 | ||||||||||||||
1904 | Albert Shvander (proc Soc *) | |||||||||||||
1905 | ||||||||||||||
1908 | ||||||||||||||
1911 | Hermann Straumann (FDP / PRD ) | 4 o'rindiq 1911–1963 | ||||||||||||
1912 | Albert Grider (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1914 | Gustav Adolf Seiler (FDP / PRD ) | Geynrix O. Strub (FDP / PRD ) | ||||||||||||
1917 | ||||||||||||||
1919 | Karl Adolf Brodtbek (SP / PS ) | Karl Stoxler (FDP / PRD ) | Karl Tanner (FDP / PRD ) | |||||||||||
1922 | Adolf Ast (PAB) | |||||||||||||
1924 | Yoxann Surbek (SP / PS ) | |||||||||||||
1925 | ||||||||||||||
1928 | Karl fon Blarer (Konservativ) | |||||||||||||
1931 | Karl Stoxler (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1932 | Arnold Meyer (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1935 | Rudolf Shayler (FDP / PRD ) | Leo Mann (SP / PS ) | ||||||||||||
1939 | Ugo Gshvind (Konservativ) | Xans-Konrad Sonderegger (Ind.) | ||||||||||||
1943 | Ernst Berlin (FDP / PRD ) | Valter Xilfiker (SP / PS ) | Kurt Leypin (SD / DS ) | |||||||||||
1945 | Albert Rayser (SP / PS ) | |||||||||||||
1947 | Valter Degen (PAB) | |||||||||||||
1951 | Albert Rayser (SP / PS ) | |||||||||||||
1952 | Yozef Tshopp (Konservativ) | |||||||||||||
1955 | Leo Lejeune (SP / PS ) | Fritz Valdner (SP / PS ) | ||||||||||||
1959 | Valter Degen (PAB) | |||||||||||||
1963 | Fritz Maurer (FDP / PRD ) | Pol Vagner (SP / PS ) | 5 o'rindiq 1963–1971 | |||||||||||
1967 | Karl Flubaxer (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1971 | Klavdiyus Alder (LDU / LdI ) | Feliks Auer (FDP / PRD ) | ||||||||||||
1975 | Xans-Rudolf Feygenvinter (CVP / PDC ) | Xans-Rudolf Nebiker (SVP / UDC ) | ||||||||||||
1979 | Geynrix Ott (SP / PS ) | |||||||||||||
1983 | Anjelin Fankhauzer (SP / PS ) | |||||||||||||
1987 | Xans Rudolf Gysin (FDP / PRD ) | Susanne Leutenegger Oberholzer (POCH ) | ||||||||||||
1990 | Teo Meyer (SP / PS ) | |||||||||||||
1991 | Rut Gonset (GPS / PES ) | Rudolf Keller (SD / DS ) | Xristian Mysh (FDP / PRD ) | |||||||||||
1995 | Rudolf Imhof (CVP / PDC ) | |||||||||||||
1998 | Kaspar Baader (SVP / UDC ) | |||||||||||||
1999 | Klod Janiak (SP / PS ) | Pol Kurrus (FDP / PRD ) | Susanne Leutenegger Oberholzer (SP / PS ) | |||||||||||
2001 | Maya Graf (GPS / PES ) | |||||||||||||
2003 | 6 o'rindiq 2003–2011 | Xristian Mysh (SVP / UDC ) | Valter Jermann (CVP / PDC ) | |||||||||||
2007 | Erik Nussbaumer (SP / PS ) | Kathrin Amacker-Amann (CVP / PDC ) | ||||||||||||
2010 | Elisabet Shnayder-Shnayter (CVP / PDC ) | |||||||||||||
2011 | Daniela Shneeberger (FDP / PLR ) | Tomas de Kurten (SVP / UDC ) | ||||||||||||
2014 | Xristian Mysh (SVP / UDC ) | |||||||||||||
2015 | Sandra Sollberger (SVP / UDC ) | |||||||||||||
2019 | Samira Marti (SP / PS ) |
Adabiyotlar
- ^ "Qidiruv kengashi a'zolari". parlament.ch. Olingan 2018-07-15.