Polsha 1980 yilgi yozgi Olimpiya o'yinlarida - Poland at the 1980 Summer Olympics - Wikipedia
Polsha 1980 yil yozgi Olimpiya o'yinlari | |
---|---|
XOQ kodi | POL |
MOQ | Polsha Olimpiya qo'mitasi |
Veb-sayt | www |
yilda Moskva | |
Raqobatchilar | Sportning 21 turi bo'yicha 306 (232 erkak va 74 ayol) |
Bayroq ko'taruvchi | Chesław Kwiecinskiy |
Medallar 10-o'rinni egalladi |
|
Yozgi Olimpiada o'yinlari (umumiy nuqtai ) | |
Boshqa tegishli ko'rinishlar | |
Avstriya (1908–1912) Rossiya imperiyasi (1912) |
Polsha da raqobatlashdi 1980 yil yozgi Olimpiya o'yinlari yilda Moskva, SSSR. Sportning 21 turi bo'yicha 162 ta tadbirda 232 erkak va 74 ayol 306 raqib ishtirok etdi.[1]
Medalchilar
Oltin
- Bronislav Malinovskiy - Yengil atletika, erkaklar o'rtasida 3000 metrga sakrash
- Wladysław Kozakiewicz - Yengil atletika, polga sakrash
- Yan Kovalchik - Otliq, sakrash individual
Kumush
- Leszek Dunecki, Zenon Licznerski, Marian Woronin va Kshishtof Zwoliskiy - Yengil atletika, erkaklar o'rtasida 4 × 100 metrga estafeta
- Yatsek Vszola - Yengil atletika, erkaklar o'rtasida balandlikka sakrash
- Tadeush Ślusarski - Yengil atletika, polga sakrash
- Urszula Kielan - Yengil atletika, ayollar o'rtasida balandlikka sakrash
- Pawel Skrzecz - Boks, engil vazndagi erkaklar
- Chezlav Lang - Velosiped haydash, erkaklar o'rtasida individual yo'l poygasi
- Yanus Bobik, Vislov Xartman, Yan Kovalchik va Marian Kozicki - Otliq, sakrash jamoasi
- Pyotr Yablkovskiy, Andjey Lis, Mariush Strzalka va Leszek Swornowski - Qilichbozlik, "Epe" erkaklar jamoasi
- Malgorzata Dlżewska va Chesława Kściańska - eshkak eshish, ayollar uchun kokssiz juftliklar
- Jozef Lipień - Kurash, erkaklar yunon-rim vazn toifasida
- Andjey Supron - Kurash, engil vaznda erkaklar
- Yan Dalgowicz - Kurash, erkaklar o'rtasida yunon-rum
- Rim Bierla - Kurash, og'ir vaznda erkaklar
- Wladysław Stecyk - Kurash, erkaklar o'rtasida erkin vazn
Bronza
- Lucyna Langer - Yengil atletika, ayollar o'rtasida 100 metrga to'siqlar
- Kshishtof Kosedovski - Boks, erkaklar o'rtasida engil vazn
- Kazimierz Adach - Boks, engil vazndagi erkaklar
- Kazimierz Szzerba - Boks, yarim o'rta vaznda erkaklar
- Jerzy Ribicki - Boks, O'rta og'irlikdagi erkaklar
- Lech Koziejovskiy, Adam Robak, Marian Sypnevski va Boguslav Zych - Qilichbozlik, folga erkaklar jamoasi
- Barbara Wysoczańska - Qilichbozlik, ayollar uchun folga individual
- Yanush Pavlovskiy - Dzyudo, yarim vaznda erkaklar (65 kg)
- Ryszard Kubiak, Grzegorz Nowak, Ryszard Stadniuk, Grzegorz Stellak va Adam Tomasiak - eshkak eshish, erkaklar kokslangan to'rtliklari
- Agnieszka Czopek - Suzish, ayollar o'rtasida 400 metrga yakka suzish
- Tadeush Dembońzik - Og'ir atletika, Bantam vaznda erkaklar
- Marek Seweryn - Og'ir atletika, erkaklar engil vazn
- Tadeush Rutkovski - Og'ir atletika, superog'ir vaznda erkaklar
- Aleksandr Cichoń - Kurash, erkin va engil vazn
- Adam Sandurski - Kurash, erkaklar o'rtasida erkin og'ir vazn toifasida
Kamondan otish
Polsha Olimpiya kamondan otishdagi uchinchi ishtirokida ikkita ayol va bitta erkak ishtirok etdi.
- Erkaklar
Sportchi | Tadbir | 1-tur | 2-tur | Umumiy bal | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Xol | Urug ' | Xol | Urug ' | Xol | Urug ' | ||
Kshishtof Wlosik | Shaxsiy | 1178 | 19 | 1232 | 4 | 2410 | 10 |
- Ayollar
Sportchi | Tadbir | 1-tur | 2-tur | Umumiy bal | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Xol | Urug ' | Xol | Urug ' | Xol | Urug ' | ||
Mariya Szeliga | Shaxsiy | 1190 | 6 | 1175 | 8 | 2365 | 7 |
Jadviga Uilejto | 1165 | 11 | 1163 | 12 | 2328 | 11 |
Yengil atletika
- Erkaklar
- Trek va yo'l voqealari
- Dala tadbirlari
Sportchi | Tadbir | Malaka | Yakuniy | ||
---|---|---|---|---|---|
Masofa | Lavozim | Masofa | Lavozim | ||
Dariush Adamus | Nayza uloqtirish | 76.82 | 15 | Oldinga bormadi | |
Ireneusz Golda | Hammer uloqtirish | 70.88 | 9 q | 73.74 | 8 |
Zdzislav Hoffmann | Uch marta sakrash | 15.35 | 16 | Oldinga bormadi | |
Stanislav Jaskulka | Balandlikka sakrash | 8.07 | 3 Q | 8.13 | 5 |
Andjey Klimashevskiy | 7.76 | 14 | Oldinga bormadi | ||
Mariush Klimchik | Ustuncha sakrash | 5.40 | 1 Q | 5.55 | 10 |
Wladysław Kozakiewicz | 5.40 | 5 Q | 5.78 WR | ||
Tadeush Ślusarski | 5.40 | 2 Q | 5.65 | ||
Yanush Trzepizur | Balandlikka sakrash | 2.21 | 11 Q | 2.18 | 12 |
Yatsek Vszola | 2.21 | 8 Q | 2.31 |
- Kombinatsiyalangan tadbirlar - Dekatlon
Sportchi | Tadbir | 100 m | LJ | SP | HJ | 400 m | 100H | DT | PV | JT | 1500 m | Yakuniy | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dariush Lyudvig | Natija | 11.35 | 7.51 | 13.22 | 2.08 | 50.55 | 15.38 | 45.82 | 4.80 | 58.38 | 4:29.70 | 7978 | 6 |
Ballar | 721 | 923 | 685 | 925 | 781 | 809 | 797 | 1005 | 741 | 591 | |||
Yanush Shtserkovskiy | Natija | 11.22 | 7.38 | 14.06 | 2.00 | 49.64 | 14.57 | 44.74 | 4.90 | 45.22 | 4:44.90 | 7822 | 10 |
Ballar | 752 | 897 | 732 | 857 | 821 | 896 | 777 | 1028 | 567 | 495 |
- Ayollar
- Trek va yo'l voqealari
Sportchi | Tadbir | Issiqlik | Chorak final | Yarim final | Yakuniy | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Natija | Rank | Natija | Rank | Natija | Rank | Natija | Rank | ||
Grena Oliszewska | 400 m | 52.62 | 4 Q | 52.36 | 15 | Oldinga bormadi | |||
Zofiya Bielchik | To'siqlar 100 m | 13.21 | 3 Q | Yo'q | 13.09 | 8 Q | 13.08 | 8 | |
Irena Szewińska-Kirszenstein | 400 m | 52.57 | 3 Q | Yo'q | 53.13 | 16 | Oldinga bormadi | ||
Grenna Rabsztyn | To'siqlar 100 m | 12.72 | 1 Q | Yo'q | 12.64 | 1 Q | 12.74 | 5 | |
Anna Bukis | 800 m | 1:58.9 | 4 Q | Yo'q | 2:00.3 | 7 | Oldinga bormadi | ||
1500 m | 4:06.0 | 5 | Oldinga bormadi | ||||||
Jolanta Januchta | 800 m | 1:59.7 | 2 Q | Yo'q | 1:58.9 | 3 Q | 1:58.3 | 6 | |
Elżbieta Skowrońska-Katolik | 800 m | 2:01.2 | 4 Q | Yo'q | 2:01.1 | 7 | Oldinga bormadi | ||
Lucyna Langer | To'siqlar 100 m | 12.75 | 2 Q | Yo'q | 12.91 | 5 Q | 12.65 | ||
Elżbieta Stachurska | 100 m | DSQ | Oldinga bormadi | ||||||
200 m | 23.58 | 4 Q | 23.11 | 7 | Oldinga bormadi | ||||
Malgorzata Dunecka | 400 m | 51.81 | 4 Q | Yo'q | 51.93 | 14 | Oldinga bormadi | ||
Lucyna Langer Elżbieta Stachurska Zofiya Bielchik Grenna Rabsztyn | 4 × 100 m o'rni | Yo'q | 44.49 | 7 | |||||
Grena Oliszewska Jolanta Januchta Elżbieta Skowrońska-Katolik Malgorzata Dunecka | 4 × 400 m o'rni | 3:29.7 | 2 Q | Yo'q | 3:27.9 | 6 |
- Dala tadbirlari
Sportchi | Tadbir | Malaka | Yakuniy | ||
---|---|---|---|---|---|
Masofa | Lavozim | Masofa | Lavozim | ||
Barbara Baran-Vojnar | Uzoqqa sakrash | 6.44 | 12 q | 6.33 | 11 |
Bernadetta Blechach | Nayza uloqtirish | 59.90 | 10 q | 61.46 | 9 |
Danuta Bulkowska | Balandlikka sakrash | 1.85 | 14 | Oldinga bormadi | |
Urszula Kielan | 1.88 | 1 Q | 1.94 | ||
Elżbieta Krawczuk | 1.85 | 13 | Oldinga bormadi | ||
Anna Wodarczyk | Uzoqqa sakrash | 6.58 | 6 Q | 6.95 | 4 |
- Kombinatsiyalangan tadbirlar - Pentatlon
Sportchi | Tadbir | 100H | LJ | SP | HJ | 1500 m | Yakuniy | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Malgorzata Guzovska | Natija | 14.16 | 13.63 | 1.80 | 6.21 | 2:29.3 | 4326 | 12 |
Ballar | 846 | 817 | 1031 | 952 | 680 |
Basketbol
Dastlabki bosqich
B guruhi
Chorak finalga yo'llanma oldi |
Jamoa | V | L | PF | PA | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|
Yugoslaviya | 3 | 0 | 328 | 249 | +79 | 6 |
Ispaniya | 2 | 1 | 289 | 241 | +48 | 5 |
Polsha | 1 | 2 | 256 | 297 | −41 | 4 |
Senegal | 0 | 3 | 196 | 282 | −86 | 3 |
Tasniflash davri
Polsha - Senegal, Avstraliya - Shvetsiya va Chexoslovakiya - Hindiston o'rtasidagi natijalar dastlabki bosqichdan o'tkazildi.
Jamoa | V | L | PF | PA | PD | Pts | Birinchi galstuk |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Polsha | 4 | 1 | 453 | 359 | +94 | 9 | 1W – 0L |
Avstraliya | 4 | 1 | 417 | 381 | +36 | 9 | 0W – 1L |
Chexoslovakiya | 3 | 2 | 474 | 377 | +97 | 8 | 1W – 0L |
Shvetsiya | 3 | 2 | 375 | 341 | +34 | 8 | 0W – 1L |
Senegal | 1 | 4 | 345 | 396 | −51 | 6 | |
Hindiston | 0 | 5 | 329 | 539 | −210 | 5 |
Boks
- Erkaklar
Kanoeda eshkak eshish
Sprint
- Erkaklar
Sportchi | Tadbir | Issiqlik | Qayta ishlash | Yarim final | Yakuniy | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | ||
Marek Łbik | C-1 500 m | 1:55.60 | 3 Q | Yo'q | Xayr | 1:55.90 | 5 | ||
C-1 1000 m | 4:13.34 | 5 q | Yo'q | 4:20.87 | 4 | Oldinga bormadi | |||
Marek Visla Jerzy Dunajski | C-2 500 m | 1:45.67 | 1 Q | Yo'q | Xayr | 1:45.10 | 4 | ||
Marek Dopierala Yan Pinczura | C-2 1000 m | 3:58.77 | 6 q | Yo'q | 3:55.99 | 3 Q | 3:53.01 | 6 | |
Grzegorz Śledziewski | K-1 500 m | 1:47.17 | 3 Q | Xayr | 1:47.31 | 4 | Oldinga bormadi | ||
Valdemar Merk | K-1 1000 m | 3:48.82 | 4 R | 3:52.27 | 3 Q | 3:58.35 | 5 | Oldinga bormadi | |
Valdemar Merk Zdzislav Szubski | K-2 500 m | 1:41.24 | 3 Q | Xayr | 1:37.45 | 3 Q | 1:37.20 | 7 | |
Kshishtof Lepianka Andjey Klimashevskiy | K-2 1000 m | 3:31.80 | 5 R | 3:33.31 | 4 | Oldinga bormadi | |||
Ryszard Oborski Grzegorz Koltan Daniel Velna Grzegorz Śledziewski | K-4 1000 m | 3:09.92 | 2 Q | Yo'q | Xayr | 3:16.33 | 4 |
- Ayollar
Sportchi | Tadbir | Issiqlik | Yarim final | Yakuniy | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | ||
Eva Kamenska-Eyxler | K-1 500 m | 1:59.75 | 1 Q | Xayr | 2:01.23 | 5 | |
Eva Kamenska-Eyxler Eva Voytasek | K-2 500 m | 1:52.14 | 3 Q | Xayr | 1:51.31 | 7 |
Velosiped haydash
Yo'l
Sportchi | Tadbir | Vaqt | Rank |
---|---|---|---|
Yan Yankievich | Erkaklar o'rtasida yo'l poygasi | DNF | |
Chezlav Lang | 4:51:26.9 | ||
Kshishtof Sujka | 4:57:38.9 | 22 | |
Tadeush Voytas | 4:56:12.9 | 5 | |
Stefan Ciekanski Yan Yankievich Chezlav Lang Vitold Plutecki | Jamoa vaqt sinovi | 2:04:13.8 | 4 |
Trek
- 1000 m vaqt sinov
Sportchi | Tadbir | Vaqt | Rank |
---|---|---|---|
Andjey Mixalak | Erkaklar uchun 1000 metrga sinov | 1:07.891 | 11 |
- Erkaklar sprint
Sportchi | Tadbir | 1-tur | Qayta ishlash 1 | Qayta ishlash finallari | 2-tur | Qayta ishlash 2 | 3-tur | Qayta ishlash 3 | Chorak final | Yarim final | Yakuniy | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vaqt Tezlik (km / s) | Rank | Qarama-qarshilik Vaqt Tezlik (km / s) | Qarama-qarshilik Vaqt Tezlik (km / s) | Qarama-qarshilik Vaqt Tezlik (km / s) | Qarama-qarshilik Vaqt Tezlik (km / s) | Qarama-qarshilik Vaqt Tezlik (km / s) | Qarama-qarshilik Vaqt Tezlik (km / s) | Qarama-qarshilik Vaqt Tezlik (km / s) | Qarama-qarshilik Vaqt Tezlik (km / s) | Rank | ||
Benedykt Kocot | Erkaklar sprint | Xayr | Tucker (AUS ) L | Veldt (NED ) L | Oldinga bormadi |
- Izlash
Sportchi | Tadbir | Malaka | 1/8 tur | Chorak final | Yarim final | Yakuniy | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vaqt | Rank | Qarama-qarshilik Vaqt | Qarama-qarshilik Vaqt | Qarama-qarshilik Vaqt | Qarama-qarshilik Vaqt | Rank | ||
Zbigniew Woźnicki | Erkaklar uchun individual intilish | 4:53.53 | 12 | Oldinga bormadi | ||||
Marek Kulesza Andjey Mixalak Yanush Salach Zbigniew Woźnicki | Jamoani ta'qib qilish | 4:28.38 | 9 | Oldinga bormadi |
Sho'ng'in
- Erkaklar
Sportchi | Tadbir | Dastlabki bosqichlar | Yakuniy | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ballar | Rank | Ballar | Rank | Jami | Rank | ||
Rim Godzinski | 3 m tramplin | 462.48 | 19 | Oldinga bormadi |
- Ayollar
Sportchi | Tadbir | Dastlabki bosqichlar | Yakuniy | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ballar | Rank | Ballar | Rank | Jami | Rank | ||
Eva Kucinska | 10 m platforma | 308.88 | 13 | Oldinga bormadi |
Otliq
Tozalash
Sportchi | Ot | Tadbir | Malaka | Yakuniy | Umuman olganda | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Xol | Rank | Xol | Rank | Xol | Rank | |||
Elżbieta Morciniec | Jami | Shaxsiy | 954 | 13 | Oldinga bormadi | |||
Wanda Wsowska | Damask | 930 | 14 | Oldinga bormadi | ||||
Jozef Zagor | Helios | 1061 | 11 Q | 804 | 10 | 804 | 10 | |
Elżbieta Morciniec Wanda Wsowska Jozef Zagor | Yuqoriga qarang | Jamoa | 2945 | 4 | Yo'q | 2945 | 4 |
Hatto
Sportchi | Ot | Tadbir | Tozalash | Kesib o'tuvchi joy; yo'lsizlik | Sakrash | Jami | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Yakuniy | ||||||||||||
Penaltilar | Rank | Penaltilar | Jami | Rank | Penaltilar | Jami | Rank | Penaltilar | Rank | |||
Miroslav Słapka | Chutor | Shaxsiy | 52.40 | 3 | 184.40 | 236.80 | 6 | 5.00 | 241.80 | 6 | 241.80 | 6 |
Yatsek Vierchowiecki | Bastion | 43.00 | 1 | 368.80 | 411.80 | 14 | 0.00 | 411.80 | 13 | 411.80 | 13 | |
Yatsek Daniluk | Len | 49.20 | 2 | DQ | DNF | DNS | DNF | AC | ||||
Stanislav Yasi'ski | Hangar | 55.80 | 10 | DQ | DNF | DNS | DNF | AC | ||||
Miroslav Słapka Yatsek Vierchowiecki Yatsek Daniluk Stanislav Yasi'ski | Yuqoriga qarang | Jamoa | 144.60 | 1 | DNF | AC | DNF | AC | DNF |
Sakrashni ko'rsatish
Sportchi | Ot | Tadbir | Malaka | Yakuniy | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Penaltilar | Rank | Penaltilar | Rank | Penaltilar | Rank | |||
Marian Kozicki | Bremen | Shaxsiy | 12.00 | 7 | 12.50 | 10 | 24.50 | 8 |
Yan Kovalchik | Artemor | 4.00 | 1 | 4.00 | 1 | 8.00 | ||
Vislov Xartman | Norton | 4.00 | 1 | 12.00 | 8 | 16.00 | 6 | |
Marian Kozicki Yan Kovalchik Yanus Bobik Vislov Xartman | Yuqoriga qarang | Jamoa | 32,00 | 2 | 24,00 | 3 | 56,00 |
Qilichbozlik
18 qilichbozlik, 13 erkak va 5 ayol, 1980 yilda Polsha vakili.
Erkaklar
Shaxsiy
Sportchi | Tadbir | I guruh bosqichi | Guruh II | I bosqich | II bosqich | Qayta tiklash I davri | Qayta tiklash II davri | Repasage Final | Yakuniy | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Natija | Rank | Qarama-qarshilik Natija | Rank | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Rank | ||
Lech Koziejovskiy | Erkaklar folga | Haertter (GDR ) Harper (GBR ) Betankur Skull (Kub ) | 14-savol | Romankov (URS ) Pietruszka (FRA ) Harper (GBR ) Ganeff (BEL ) Demeni (HUN ) | 5-savol | Behrens (GDR ) | Romankov (URS ) | Oldinga bormadi | Kotsman (GER ) | Pietruszka (FRA ) | Smirnov (URS ) Jolyot (FRA ) Romankov (URS ) Ro'ziev (URS ) Kuki (ROU ) | 5 |
Adam Robak | Erkaklar folga | Smirnov (URS ) Szelei (HUN ) Hamou (ALG ) Haddod (LIB ) | 5-savol | Ro'ziev (URS ) Jolyot (FRA ) Haertter (GDR ) Cervi (ITA ) Roka Karbonell (ESP ) | 2-savol | Ro'ziev (URS ) | Oldinga bormadi | Haertter (GDR ) | Szelei (HUN ) | Oldinga bormadi | 9 | |
Boguslav Zych | Erkaklar folga | Kuki (ROM ) Behrens (GDR ) Favier Sando (Kub ) Al-Ahmed (KUW ) | 12-savol | Smirnov (URS ) Szelei (HUN ) Kotsman (GER ) Gonsales Xiques (Kub ) Flament (FRA ) | 16-savol | Smirnov (URS ) | Oldinga bormadi | Pietruszka (FRA ) | Oldinga bormadi | 13 |
Jamoa
Sportchi | Tadbir | Saralash bosqichi | Chorak final | Yarim final | Yakuniy | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Natija | Rank | Qarama-qarshilik Natija | Rank | Qarama-qarshilik Natija | Rank | ||
Pyotr Yablovskiy Andjey Lis Leszek Swornowski Lyudomir Xronovskiy Mariush Strzalka | Jamoa epi | Kuba (Kub) V 12-4 Sovet Ittifoqi (URS) L 5-7 | 2 Q | Shvetsiya (SWE) V 8-6 | Ruminiya (ROM) V 8-4 | Frantsiya (FRA) L 4-8 | |
Adam Robak Lech Koziejovskiy Boguslav Zych Marian Sypnevski | Jamoa folga | Quvayt (KUW) V 15-1 Sharqiy Germaniya (GDR) V 9-5 | 1 Q | Vengriya (Ov) V 9-7 | Sovet Ittifoqi (URS) L 7-9 | Sharqiy Germaniya (GDR) V 9-5 | |
Tadeush Pigula Leszek Yablonovskiy Yatsek Bierkovskiy Andjey Kostrjeva Marian Sypnevski | Jamoa qilichi | Sharqiy Germaniya (GDR) V 9-7 Bolgariya (BUL) V 9-7 | 1 Q | Ruminiya (ROM) V 9-7 | Italiya (ITA) L 5-10 | Vengriya (Ov) L 6-9 | 4 |
Ayollar
Shaxsiy
Sportchi | Tadbir | I guruh bosqichi | Guruh II | I bosqich | II bosqich | Qayta tiklash I davri | Qayta tiklash II davri | Repasage Final | Yakuniy | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Natija | Rank | Qarama-qarshilik Natija | Rank | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Rank | ||
Barbara Wysoczanska | Ayol folga | Belova (URS ) 2:5 Ardeleanu (ROU ) 5:4 Alfonso (Kub ) 5:3 Borxlar (BEL ) 4:5 | 18-savol | Belova (URS ) 5:0 Gaudin (FRA ) 5:2 Janke (GDR ) 5:0 Rodriges (VEN ) 5:3 Fergyuson (AUS ) 5:1 | 1-savol | Sidorova (URS ) | Trinket (FRA ) | Oldinga bormadi | Trinket (FRA ) 5:1 Gaudin (HUN ) 2:5 Stal (ROU ) 2:5 Gaudin (FRA ) 5:3 Vakaroni (ITA ) 5:0 | |||
Delfina Skąpska | Ayol folga | Gaudin (FRA ) 2:5 Gilyazova (URS ) 5:3 Shrift (Kub ) 5:4 Borxlar (BEL ) 5:3 | 7-savol | Gilyazova (URS ) 2:5 Niklaus (GDR ) 5:1 Broquier (FRA ) 5:2 Shrift (Kub ) 5:2 Moldova (ROU ) 5:3 | 4-savol | Lokšova (TCH ) | Oldinga bormadi | Broquier (FRA ) | Shvartsenberger (HUN ) | Trinket (FRA ) | Oldinga bormadi | 7 |
Jolanta Krolikovska | Ayol folga | Vakaroni (ITA ) 4:5 Lokšova (TCH ) 4:5 Hertramf (GDR ) 1:5 Shvartsenberger (HUN ) 1:5 Smit (AUS ) 5:2 | 30 | Oldinga bormadi | 30 |
Jamoa
Sportchi | Tadbir | Saralash bosqichi | Chorak final | Yarim final | Yakuniy | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Natija | Rank | Qarama-qarshilik Natija | Rank | Qarama-qarshilik Natija | Rank | ||
Delfina Skąpska Agnieszka Dubrawska Jolanta Krolikovska Barbara Wysoczańska Kamilla Składanowska | Jamoa folga | Vengriya (Ov) L 6-10 Buyuk Britaniya (GBR) V 12-4 | 1 Q | Kuba (Kub) V 9-7 | Sovet Ittifoqi (URS) L 3-9 | Vengriya (Ov) L 7-9 | 4 |
Gimnastika
Badiiy
- Erkaklar
Sportchi | Tadbir | Malaka | Yakuniy | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Apparat | Jami | Rank | Apparat | Jami | Rank | ||||||||||||
F | PH | R | V | PB | HB | F | PH | R | V | PB | HB | ||||||
Kshishtof Potaczek | Butun atrofda | 17.70 | 18.55 | 16.80 | 18.70 | 18.45 | 17.85 | 108.05 | 63 | Oldinga bormadi | |||||||
Andjey Szayna | Butun atrofda | 19.05 | 18.90 | 18.90 | 19.20 | 18.10 | 18.70 | 112.85 | 30 Q | 9.250 | 9.600 | 9.750 | 9.850 | 9.550 | 9.800 | 114.225 | 17 |
Valdemar Vonyak | Butun atrofda | 18.10 | 18.20 | 18.30 | 19.25 | 18.55 | 18.45 | 110.85 | 47 Q | 9.100 | 8.950 | 9.750 | 9.850 | 8.900 | 9.600 | 111.575 | 29 |
- Ayollar
Sportchi | Tadbir | Malaka | Yakuniy | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Apparat | Jami | Rank | Apparat | Jami | Rank | ||||||||
F | V | UB | BB | F | V | UB | BB | ||||||
Agata Yaroshek-Kartsmarek | Butun atrofda | 18.40 | 18.90 | 18.60 | 17.75 | 73.65 | 42 | Oldinga bormadi | |||||
Anita Jokiel | Butun atrofda | 18.95 | 18.80 | 18.75 | 18.45 | 74.95 | 38 Q | 9.30 | 8.85 | 9.45 | 9.75 | 74.825 | 18 |
Malgorzata Majza | Butun atrofda | 19.15 | 18.70 | 18.90 | 18.45 | 75.20 | 37 Q | 9.65 | 8.85 | 9.00 | 9.40 | 74.500 | 20 |
Jaucja Matraszek-Chydzińska | Butun atrofda | 19.00 | 19.05 | 19.15 | 18.95 | 76.15 | 32 Q | DNF | 8.40 | 46.475 | 36 | ||
Katarzina Snopko | Butun atrofda | 18.75 | 18.70 | 18.35 | 17.65 | 73.45 | 44 | Oldinga bormadi | |||||
Viesława Zelaskowska | Butun atrofda | 18.95 | 18.50 | 18.10 | 18.75 | 74.30 | 41 | Oldinga bormadi | |||||
Agata Yaroshek-Kartsmarek Anita Jokiel Malgorzata Majza Jaucja Matraszek-Chydzińska Katarzina Snopko Viesława Zelaskowska | Jamoa har tomonlama | 94.80 | 94.35 | 93.95 | 93.05 | 376.15 | 7 | Yo'q |
Gandbol
Dastlabki bosqich
12 ta jamoa ikkala guruhda o'zaro o'ynab, ularning har biri qaysi bosqich uchun final bosqichda qatnashishini hal qilishdi.
A guruhi
Rank | Jamoa | Pld | V | D. | L | GF | GA | Pts | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sharqiy Germaniya (GDR) | 5 | 4 | 1 | 0 | 108 | 92 | 9 | X | 14:14 | 21:17 | 22:21 | 24:20 | 27:20 | |
2. | Vengriya (Ov) | 5 | 3 | 2 | 0 | 96 | 88 | 8 | 14:14 | X | 20:17 | 20:20 | 16:15 | 26:22 | |
3. | Ispaniya (ESP) | 5 | 2 | 1 | 2 | 102 | 106 | 5 | 17:21 | 17:20 | X | 24:22 | 20:19 | 24:24 | |
4. | Polsha (POL) | 5 | 2 | 1 | 2 | 123 | 97 | 5 | 21:22 | 20:20 | 22:24 | X | 26:12 | 34:19 | |
5. | Daniya (DEN) | 5 | 1 | 0 | 4 | 96 | 104 | 2 | 20:24 | 15:16 | 19:20 | 12:26 | X | 30:18 | |
6. | Kuba (Kub) | 5 | 0 | 1 | 4 | 103 | 141 | 1 | 20:27 | 22:26 | 24:24 | 19:34 | 18:30 | X |
|
|
|
|
|
Yakuniy bosqich
7-o'rin uchun o'yin
|
Jamoa ro'yxati
Polsha - 7-o'rin
|
|
| Bosh murabbiy
|
Xokkey
- Erkaklar jamoaviy musobaqasi
Dastlabki bosqich
Jamoa | Pld | V | D. | L | GF | GA | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ispaniya | 5 | 4 | 1 | 0 | 33 | 3 | 9 |
Hindiston | 5 | 3 | 2 | 0 | 39 | 6 | 8 |
Sovet Ittifoqi | 5 | 3 | 0 | 2 | 30 | 11 | 6 |
Polsha | 5 | 2 | 1 | 2 | 19 | 15 | 5 |
Kuba | 5 | 1 | 0 | 4 | 7 | 42 | 2 |
Tanzaniya | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 | 54 | 0 |
|
|
|
|
|
Tasnifi
Uchinchi o'rin uchun bahs
|
Jamoa ro'yxati
Polsha - 4-o'rin
|
|
| Bosh murabbiy
|
- Ayollar jamoaviy musobaqasi
Dastlabki hovuz
Rk | Jamoa | Pld | V | D. | L | GF | GA | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zimbabve | 5 | 3 | 2 | 0 | 13 | 4 | 8 | |
Chexoslovakiya | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 5 | 7 | |
Sovet Ittifoqi | 5 | 3 | 0 | 2 | 11 | 5 | 6 | |
4 | Hindiston | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 6 | 5 |
5 | Avstriya | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 11 | 4 |
6 | Polsha | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 18 | 0 |
|
|
|
|
|
Jamoa ro'yxati
Polsha - 6-o'rin
|
|
| Bosh murabbiy
|
Dzyudo
- Erkaklar
Sportchi | Tadbir | 1-tur | 2-tur | 3-tur | 4-tur | Qayta ishlash 1 | Qayta ishlash 2 | Yakuniy / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Rank | ||
Marian Donat | −60 kg | João Fernandes Vitor De Mendonka (POR ) L 0000-0100 | Oldinga bormadi | ||||||
Yanush Pavlovskiy | -65 kg | Imre Gelencser (URS ) V 0100-0000 | Xerardo Padilla (MEX ) V 0010-0000 | Djibril Sambou (SEN ) V 1000-0000 | Tsendiin Damdin (MGL ) L 0000-0010 | Xayr | Iv Delvingt (FRA ) V 1000-0000 | ||
Edvard Alkinin | −71 kg | Anelson Gerra (URS ) V 1000-0000 | Xalldor Gudbyornsson (ISL ) V 1000-0000 | Nil Adams (GBR ) L 0000-1000 | Xayr | Maykl Piken (AUS ) V 0010-0000 | Karl-Xaynts Lehmann (GDR ) L 0000-0001 | 5 | |
Yaroslav Brawata | −78 kg | Berkane Laxdar Adda (ALG ) L 0001-1000 | Oldinga bormadi | ||||||
Kshishtof Kurchzina | -86 kg | Markus Kerev (AUS ) V 0010-0000 | Aleksandrs Jackevichs (URS ) L 0000-0001 | Oldinga bormadi | |||||
Dariush Nowakovski | −95 kg | Tengiz Xubuluri (URS ) L 0000-0100 | Xayr | Daniel Radu (ROU ) L 0000-1000 | Oldinga bormadi | 9 | |||
Voytsex Reszko | + 95 kg | Xayr | Anjelo Parisi (FRA ) L 0000–0010 | Xayr | Vladimir Kocman (TCH ) L 0000-0001 | Oldinga bormadi | 7 | ||
Ochiq | Andras Ozsvar (HUN ) L 0000–0001 | Oldinga bormadi |
Zamonaviy pentatlon
Uchta besh nafar sportchi 1980 yilda Polsha sharafini himoya qilgan.
Sportchi | Tadbir | Otish (10 m havo pistoleti) | Qilichbozlik (épée bir tegish) | Suzish (200 m erkin uslub) | Binicilik (sakrashni ko'rsatish) | Yugurish (3000 m) | Umumiy ballar | Yakuniy daraja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ballar | Ballar | Ballar | Ballar | Ballar | ||||
Marek Bajan | Erkaklar | 1100 | 844 | 890 | 1244 | 1069 | 5147 | 18 |
Yan Olesinskiy | 1038 | 818 | 978 | 1160 | 1225 | 5219 | 11 | |
Yanush Pyciak-Peciak | 1070 | 844 | 978 | 1172 | 1204 | 5268 | 6 | |
Marek Bajan Yan Olesinskiy Yanush Pyciak-Peciak | Jamoa | 3208 | 2506 | 2846 | 3576 | 3498 | 15634 | 4 |
Eshkak eshish
- Erkaklar
Sportchi | Tadbir | Issiqlik | Qayta ishlash | Yarim final | Yakuniy | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | ||
Vislov Kujda Pyotr Tobolski | Ikki kishilik qayiqlar | 7:01.79 | 2 R | 6:47.38 | 2 Q | Yo'q | 6:39.66 | 6 | |
Andjey Skovronskiy Zbignev Andruszkievich Ryszard Burak Stanislav Wierzbicki | To'rt kishilik qayiq | 6:27.24 | 6 R | 6:16.69 | 5 FB | Yo'q | 5:58.63 | 7 | |
Miroslav Jarzembovskiy Mariush Trzitski Genrix Trzitski Marek Niedzialkovski | Coxless to'rt | 6:55.28 | 5 R | 6:30.26 | 4 FB | Yo'q | 6:22.31 | 8 | |
Grzegorz Stellak Adam Tomasiak Grzegorz Nowak Ryszard Stadniuk Ryszard Kubiak | To'rtta | 6:47.61 | 2 R | 6:32.28 | 1 Q | Yo'q | 6:22.52 | ||
Pavel Borkovskiy Vislov Kujda Grzegorz Stellak Adam Tomasiak Grzegorz Nowak Miroslav Kovalevskiy Ryszard Stadniuk Wladysław Beszterda Ryszard Kubiak | Sakkiz | 6:00.43 | 3 R | 5:47.35 | 3 FB | Yo'q | DNS |
- Ayollar
Sportchi | Tadbir | Issiqlik | Qayta ishlash | Yakuniy | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | ||
Beata Dziadura | Bitta chayqalar | 4:02.11 | 2 Q | 3:49.06 | 3 Q | 3:51.45 | 6 |
Xanna Xarkevich Janina Klyuznik | Ikki kishilik qayiqlar | 3:34.11 | 1 Q | Xayr | 3:27.25 | 5 | |
Malgorzata Dlżewska Chesława Kóciańska | Kokssiz juftlik | 3:56.08 | 1 Q | Xayr | 3:30.95 | ||
Bogusława Kozłowska-Tomasiak Mariola Abramachik Mariya Kobiliska Aleksandra Kaczyńska Mariya Dziyena | To'rt kishilik qayiq | 3:27.95 | 3 R | 3:22.75 | 4 Q | 3:20.95 | 5 |
Urszula Niebrzidovska Eva Levandovska Wanda Piątkovska Beata Kamuda Jolanta Modlińska Tereza Soroka Krystyna Ambros Vislova Kielsniya Grena Rónżska | Sakkiz | 3:25.15 | 3 R | 3:24.04 | 4 | 3:24.04 | 6 |
Yelkanli suzish
- Ochiq
Sportchi | Tadbir | Musobaqa | Net ball | Yakuniy daraja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Ryszard Skarbinski | Fin | 7 | 8 | 6 | 6 | 9 | 3 | 71.1 | 7 | |
Leon Vrobel Tomasz Stokki | 470 | 1 | 9 | 7 | 4 | 1 | 11 | 53.0 | 5 | |
Andjey Ivinski Lyudvik Ratsinskiy | Gollandiyalik uchuvchi | 11 | 7 | 10 | 9 | 11 | 12 | 96.0 | 11 | |
Bogdan Kramer Jarognev Kruger | Tornado | 9 | 9 | 9 | 9 | 8 | 9 | 89.0 | 9 | |
Tomasz Xolk Zbignev Malicki | Yulduz | 11 | 10 | 10 | 9 | DNF | 3 | 89.7 | 12 | |
Yan Bartosik Jerzy Vujecki Zdzislav Kotla | Soling | 8 | 6 | 4 | 8 | 9 | 8 | 76.7 | 9 |
Otish
- Ochiq
Suzish
- Erkaklar
Sportchi | Tadbir | Issiqlik | Yarim final | Yakuniy | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | ||
Leszek Gorskiy | 400 metrga aralashtirish | 4:26.02 | 2 Q | Yo'q | 4:28.89 | 7 | |
Zbignev Yanushkievich | 200 metrga chalqancha suzish | 2:08.11 | 7 | Yo'q | Oldinga bormadi | ||
Darius Wolny | 400 metrga aralashtirish | 4:31.28 | 4 | Oldinga bormadi | |||
Bogusslav Zixovich | 100 metrli kapalak | 57.21 | 4 Q | 57.43 | 8 | Oldinga bormadi | |
200 metrli kelebek | 2:04.33 | 3 | Yo'q | Oldinga bormadi |
- Ayollar
Sportchi | Tadbir | Issiqlik | Yarim final | Yakuniy | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | ||
Magdalena Bialas | 200 metrga chalqancha suzish | 2:26.85 | 8 | Yo'q | Oldinga bormadi | ||
400 metrga aralashtirish | 4:51.59 | 3 Q | Yo'q | 4:53.30 | 8 | ||
Dorota Brzozovska | 100 metrli kapalak | 1:04.04 | 4 | Yo'q | Oldinga bormadi | ||
200 metrli kelebek | 2:14.74 | 2 Q | Yo'q | 2:14.12 | 5 | ||
Agnieszka Czopek | 200 metrga chalqancha suzish | 2:23.06 | Yo'q | Oldinga bormadi | |||
400 metrga aralashtirish | 4:49.04 | 2 Q | Yo'q | 4:48.17 | |||
Malgorzata Rozikka | 200 metrli kelebek | 2:19.70 | 6 | Yo'q | Oldinga bormadi |
Voleybol
Dastlabki bosqich
Uchun malakali Yarim final | |
Uchun malakali 5 - 8 yarim final | |
Uchun malakali 9-o'rin uchun o'yin |
B hovuz
Pts | Uchrashuvlar | To'plamlar | Ballar | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rank | Jamoa | V | L | V | L | Nisbat | V | L | Nisbat | |
1 | Polsha | 7 | 3 | 1 | 11 | 5 | 2.200 | 221 | 172 | 1.285 |
2 | Ruminiya | 7 | 3 | 1 | 10 | 5 | 2.000 | 215 | 138 | 1.558 |
3 | Braziliya | 6 | 2 | 2 | 9 | 8 | 1.125 | 215 | 196 | 1.097 |
4 | Yugoslaviya | 6 | 2 | 2 | 8 | 8 | 1.000 | 189 | 177 | 1.068 |
5 | Liviya | 4 | 0 | 4 | 0 | 12 | 0.000 | 23 | 180 | 0.128 |
Sana | Joy | Xol | 1-ni o'rnating | 2-ni o'rnating | 3-ni o'rnating | 4-ni o'rnating | 5-ni o'rnating | Jami | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20 Iyul | MAC | Polsha | 3–1 | Yugoslaviya | 15–11 | 11–15 | 15–3 | 15–7 | 56–36 | |
22 Iyul | MAC | Polsha | 3–1 | Ruminiya | 9–15 | 15–12 | 15–13 | 15–13 | 54–53 | |
24 Iyul | DMA | Polsha | 3–0 | Liviya | 15–1 | 15–3 | 15–1 | 45–5 | ||
28 Iyul | DMA | Braziliya | 3–2 | Polsha | 13–15 | 18–20 | 17–15 | 15–11 | 15–5 | 78–66 |
1-4 o'rinlar
Yarim final | Oltin medal uchun bahs | |||||
30 iyul | ||||||
Sovet Ittifoqi | 3 | |||||
1 avgust | ||||||
Ruminiya | 0 | |||||
Sovet Ittifoqi | 3 | |||||
30 iyul | ||||||
Bolgariya | 1 | |||||
Bolgariya | 3 | |||||
Polsha | 0 | |||||
Bronza medallari uchun bahs | ||||||
1 avgust | ||||||
Ruminiya | 3 | |||||
Polsha | 1 |
Yarim final
Sana | Joy | Xol | 1-ni o'rnating | 2-ni o'rnating | 3-ni o'rnating | 4-ni o'rnating | 5-ni o'rnating | Jami | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30 Iyul | MAC | Bolgariya | 3–0 | Polsha | 15–13 | 15–13 | 15–7 | 45–33 | ||
30 Iyul | MAC | Sovet Ittifoqi | 3–0 | Ruminiya | 15–6 | 15–10 | 15–5 | 45–21 |
Bronza medallari uchun bahs
Sana | Joy | Xol | 1-ni o'rnating | 2-ni o'rnating | 3-ni o'rnating | 4-ni o'rnating | 5-ni o'rnating | Jami | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 avgust | MAC | Ruminiya | 3–1 | Polsha | 15–10 | 9–15 | 15–13 | 15–9 | 54–47 |
Jamoa ro'yxati
Polsha - 4-o'rin
|
|
| Bosh murabbiy
|
Og'ir atletika
- Erkaklar
Sportchi | Tadbir | Tortib oling | Clean & Jerk | Jami | Rank | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Natija | Rank | Natija | Rank | ||||
Stefan Leletko | 52 kg | 105 | 6 | 135 | 2 | 240 | 5 |
Tadeush Dembońzik | 56 kg | 120 | 2 | 145 | 5 | 265 | |
Marek Seweryn | 60 kg | 127.5 | 3 | 155 | 3 | 282.5 | |
Antoni Pavlak | 120 | 7 | 155 | 4 | 275 | 4 | |
Zbignev Kachmarek | 67,5 kg | 140 | 8 | 177.5 | 5 | 317.5 | 6 |
Yan Lisovski | 82,5 kg | 150 | 7 | 205 | 2 | 355 | 4 |
Pavel Rabchevskiy | 155 | 5 | 195 | 6 | 350 | 6 | |
Vitold Valo | 90 kg | 160 | 5 | 200 | 3 | 360 | 5 |
Tadeush Rutkovski | +110 kg | 180 | 4 | 227.5 | 2 | 407.5 | |
Robert Skolimovskiy | 175 | 7 | 210 | 7 | 385 | 7 |
Kurash
- Erkaklar o'rtasida erkin uslub
- Yunon-rum bo'yicha erkaklar
Adabiyotlar
- ^ "Polsha 1980 yilgi yozgi o'yinlarda". sport-reference.com. Arxivlandi asl nusxasi 2020-04-17. Olingan 2011-04-24.