2017 yilgi suv sporti bo'yicha Jahon chempionatida suzish - erkaklar 200 metrga yakka suzish - Swimming at the 2017 World Aquatics Championships – Mens 200 metre individual medley - Wikipedia
Erkaklar o'rtasida 200 metrga yakka suzish suv sporti bo'yicha 2017 yilgi jahon chempionatida | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joy | Dunay Arena | |||||||||
Manzil | Budapesht, Vengriya | |||||||||
Sanalar | 26 iyul (qizg'in va yarim final) 27 iyul (final) | |||||||||
Raqobatchilar | 40 millatdan 44 nafari | |||||||||
Yutuq vaqti | 1:55.56 | |||||||||
Medalchilar | ||||||||||
| ||||||||||
The Erkaklar o'rtasida 200 metrga yakka suzish da raqobat 2017 yilgi jahon chempionati 2017 yil 26 va 27 iyul kunlari bo'lib o'tdi.[1][2]
Yozuvlar
Musobaqadan oldin mavjud jahon va chempionat rekordlari quyidagicha edi.
Jahon rekordi | Rayan Lochte (AQSH) | 1:54.00 | Shanxay, Xitoy | 2011 yil 28-iyul |
---|---|---|---|---|
Musobaqa qaydnomasi | Rayan Lochte (AQSH) | 1:54.00 | Shanxay, Xitoy | 2011 yil 28-iyul |
Natijalar
Issiqlik
Issiqliklar 26 iyul kuni soat 10:34 da o'tkazildi.[3]
Yarim final
Yarim final 26 iyul kuni soat 18:45 da bo'lib o'tdi.[4]
Yarim final 1
Rank | Ip | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Qovish Kalisz | Qo'shma Shtatlar | 1:55.88 | Q |
2 | 5 | Daiya Seto | Yaponiya | 1:56.92 | Q |
3 | 6 | Qin Xayyan | Xitoy | 1:57.81 | Q, WJ |
4 | 7 | Abrahm DeVine | Qo'shma Shtatlar | 1:58.01 | |
5 | 1 | Aleksis Santos | Portugaliya | 1:59.22 | |
6 | 8 | Federiko Turrini | Italiya | 1:59.56 | |
7 | 3 | Klayd Lyuis | Avstraliya | 1:59.80 | |
8 | 2 | Yakov Toumarkin | Isroil | 1:59.98 |
Yarim final 2
Rank | Ip | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Kosuke Xagino | Yaponiya | 1:56.04 | Q |
2 | 5 | Maks Litchfild | Buyuk Britaniya | 1:56.70 | Q |
3 | 3 | Jeremi Desplanches | Shveytsariya | 1:56.86 | Q, NR |
4 | 6 | Filipp Xaynts | Germaniya | 1:57.27 | Q |
5 | 7 | Vang Shun | Xitoy | 1:57.39 | Q |
6 | 2 | Andreas Vazaios | Gretsiya | 1:57.98 | NR |
7 | 1 | Mark Szaranek | Buyuk Britaniya | 1:58.80 | |
8 | 8 | Bredli Eshbi | Yangi Zelandiya | 1:59.24 | NR |
Yakuniy
Final 27 iyul kuni soat 17:32 da bo'lib o'tdi.[5]
Rank | Ip | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|---|
4 | Qovish Kalisz | Qo'shma Shtatlar | 1:55.56 | ||
5 | Kosuke Xagino | Yaponiya | 1:56.01 | ||
1 | Vang Shun | Xitoy | 1:56.28 | ||
4 | 3 | Maks Litchfild | Buyuk Britaniya | 1:56.86 | |
5 | 2 | Daiya Seto | Yaponiya | 1:56.97 | |
6 | 8 | Qin Xayyan | Xitoy | 1:57.06 | WJ |
7 | 7 | Filipp Xaynts | Germaniya | 1:57.43 | |
8 | 6 | Jeremi Desplanches | Shveytsariya | 1:57.50 |