2019 yilgi Panamerika o'yinlarida bask pelotasi - erkaklar fronton charm to'pni ikki baravar oshiradilar - Basque pelota at the 2019 Pan American Games – Mens doubles fronton leather ball - Wikipedia
Bask pelotasi - Erkaklar juftligi frontonli charm to'p XVIII Panamerika o'yinlari | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joy | Villa Mariya del Triunfo markazi | |||||||||
Sanalar | 4-10 avgust | |||||||||
Raqobatchilar | 5 millatdan 10 kishi | |||||||||
Medalchilar | ||||||||||
| ||||||||||
«2011 |
Bask pelotasi da 2019 yilgi Panamerika o'yinlari | ||
---|---|---|
Malaka | ||
Shaxsiy | ||
Fronton kauchuk to'p | erkaklar | |
Old tomondan | erkaklar | |
Peru frontoni | erkaklar | ayollar |
Ikki marta | ||
Trinquete kauchuk to'p | erkaklar | ayollar |
Frontenis | erkaklar | ayollar |
Fronton charm to'p | erkaklar | |
Fronton kauchuk to'p | ayollar | |
The fronton charm to'pi erkaklar juftligi bask pelotasi tadbir 2019 yilgi Panamerika o'yinlari 4-10 avgust kunlari Villa María del Triunfo Sport markazidagi Bask pelota sudlarida bo'lib o'tdi Lima, Peru.[1] The Argentinalik mag'lubiyatga uchrab, oltin medalni qo'lga kiritdi Kuba finalda jamoa.
Natijalar
Dastlabki bosqich
Dastlabki bosqich bitta davra guruhidan iborat bo'lib, unda har bir juftlik jamoasi o'zaro bir marta o'ynagan. Ushbu bosqich yakunida birinchi ikkita jamoa oltin medal uchun final uchrashuvini o'tkazdi, uchinchi va to'rtinchi o'rin bronza uchun o'ynadi.
Pos | Jamoa | Pld | V | L | PF | PA | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentina (ARG) Pablo Fusto Alfredo Villegas | 4 | 4 | 0 | 120 | 52 | +68 | 12 |
2 | Kuba (Kub) Armando Chappi Frendi Fernanes | 4 | 3 | 1 | 105 | 77 | +28 | 10 |
3 | Meksika (MEX) Rodrigo Ledesma Migel Urrutiya | 4 | 2 | 2 | 96 | 81 | +15 | 8 |
4 | Qo'shma Shtatlar (AQSH) Agusti Brugues Xose Xuarte | 4 | 1 | 3 | 73 | 100 | −27 | 6 |
5 | Peru (PER) Daniel Fernandes Edson Velaskes | 4 | 0 | 4 | 36 | 120 | −84 | 4 |
2019 yil 10-avgustda bo'lib o'tadigan o'yinlarga yangilandi. Manba: Lima 2019 yil
Hamma vaqt mahalliy (UTC − 5 )
4 avgust 11:18 | Fusto – Villegas | 2–0 | Chappi – Fernandes | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Leonardo Mondada (URU), Alejandro Varela (URU) |
(15–6, 15–9) Hisobot |
4 avgust 12:17 | Brugues – Xuarte | 0–2 | Ledesma – Urrutiya | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Alfonso Romero (CHI), Roberto Jara (CHI) |
(7–15, 5–15) Hisobot |
5 avgust 11:29 | Fusto – Villegas | 2–0 | Brugues – Xuarte | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Rolando Kasteleiro (CUB), Leonardo Mondada (URU) |
(15–8, 15–2) Hisobot |
5 avgust 12:19 | Chappi – Fernandes | 2–0 | Fernandes – Velaskes | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Leonardo Mondada (URU), Alejandro Varela (URU) |
(15–2, 15–5) Hisobot |
6 avgust 11:41 | Ledesma – Urrutiya | 0–2 | Chappi – Fernandes | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Leonardo Mondada (URU), Xuan Pablo Amaya (PER) |
(13–15, 6–15) Hisobot |
6 avgust 12:53 | Fernandes – Velaskes | 0–2 | Fusto – Villegas | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Andres Kaballero (CUB), Luis Alberto Sanches (PER) |
(6–15, 4–15) Hisobot |
7 avgust 11:14 | Fusto – Villegas | 2–0 | Ledesma – Urrutiya | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Alejandro Varela (URU), Xuan Pablo Amaya (PER) |
(15–10, 15–7) Hisobot |
7 avgust 12:11 | Brugues – Xuarte | 2–0 | Fernandes – Velaskes | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Pedro Lopes (MEX), Xuan Pablo Amaya (PER) |
(15–4, 15–6) Hisobot |
8 avgust 10:00 | Chappi – Fernandes | 2–0 | Brugues – Xuarte | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Leonardo Mondada (URU), Xorxe Balbi (ARG) |
(15–14, 15–7) Hisobot |
8 avgust 10:54 | Ledesma – Urrutiya | 2–0 | Fernandes – Velaskes | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Xorxe Balbi, (ARG), Leonardo Mondada (URU) |
(15–6, 15–3) Hisobot |
Bronza medallari uchun bahs
9 avgust 11:00 | Ledesma – Urrutiya | 2–0 | Brugues – Xuarte | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Leonardo Mondada (URU), Alejandro Varela (URU) |
(15–11, 15–13) Hisobot |
Oltin medal uchun bahs
10 avgust 15:16 | Fusto – Villegas | 2–0 | Chappi – Fernandes | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Leonardo Mondada (URU), Xuan Pablo Amaya (PER) |
(15–6, 15–11) Hisobot |
Adabiyotlar
- ^ "Villa Mariya del Triunfo sport markazi". www.lima2019.pe. Lima 2019 Pan va Parapan Amerika o'yinlari (COPAL) tashkiliy qo'mitasi. Olingan 13 avgust 2019.