2019 yilgi Amerika Amerika o'yinlarida bask pelotasi - ayollar oldingi kauchuk to'pni ikki baravar oshiradi - Basque pelota at the 2019 Pan American Games – Womens doubles fronton rubber ball - Wikipedia
Bask pelota - ayollar juftligi fronton kauchuk to'p XVIII Panamerika o'yinlari | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joy | Villa Mariya del Triunfo markazi | |||||||||
Sanalar | 4-10 avgust | |||||||||
Raqobatchilar | 5 millatdan 10 kishi | |||||||||
Medalchilar | ||||||||||
| ||||||||||
«2011 2023 » |
Bask pelotasi da 2019 yilgi Panamerika o'yinlari | ||
---|---|---|
Malaka | ||
Shaxsiy | ||
Fronton kauchuk to'p | erkaklar | |
Old tomondan | erkaklar | |
Peru frontoni | erkaklar | ayollar |
Ikki marta | ||
Trinquete kauchuk to'p | erkaklar | ayollar |
Frontenis | erkaklar | ayollar |
Fronton charm to'p | erkaklar | |
Fronton kauchuk to'p | ayollar | |
The fronton kauchuk to'pni ayollar juftligi bask pelotasi tadbir 2019 yilgi Panamerika o'yinlari 4-10 avgust kunlari Villa María del Triunfo Sport markazidagi Bask pelota sudlarida bo'lib o'tdi Lima, Peru.[1] The Meksikalik mag'lubiyatga uchraganidan so'ng, jamoa oltin medalni qo'lga kiritdi Kuba finalda.
Natijalar
Dastlabki bosqich
Dastlabki bosqich bitta davra guruhidan iborat bo'lib, unda har bir juftlik jamoasi o'zaro bir marta o'ynagan. Ushbu bosqich yakunida birinchi ikkita jamoa oltin medal uchun final uchrashuvini o'tkazdi, uchinchi va to'rtinchi o'rin bronza uchun o'ynadi.
Pos | Jamoa | Pld | V | L | PF | PA | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Meksika (MEX) Dulce Figuera Laura Puentes | 4 | 4 | 0 | 120 | 31 | +89 | 12 |
2 | Kuba (Kub) Yasmariy Madina Daniela Darriba | 4 | 3 | 1 | 107 | 66 | +41 | 10 |
3 | Argentina (ARG) Sabrina Andrade Bleyson Melina Spahn | 4 | 2 | 2 | 92 | 82 | +10 | 8 |
4 | Peru (PER) Jesseniya Bernal Arévalo Mia Rodriges | 4 | 1 | 3 | 54 | 93 | −39 | 6 |
5 | Chili (CHI) Julieta Domínguez Maritxu Bastarrica | 4 | 0 | 4 | 19 | 120 | −101 | 4 |
2019 yil 20 sentyabrda bo'lib o'tadigan o'yinlarga yangilandi. Manba: Lima 2019 yil
Hamma vaqt mahalliy (UTC − 5 )
4 avgust 14:07 | Andrade Bleyson – Spahn | 0-2 | Figueroa – Puentes | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Rolando Antonio Kasteleiro (CUB) |
(2-15, 5-15) Hisobot |
4 avgust 14:53 | Madina – Darriba | 2-0 | Domines – Bastarrica | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Xorxe Luis Balbi (ARG) |
(15-1, 15-3) Hisobot |
5 avgust 14:04 | Andrade Bleyson – Spahn | 1-2 | Madina – Darriba | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Pedro Lopes (MEX) |
(15-6, 8-15, 2-10) Hisobot |
5 avgust 15:30 | Figueroa – Puentes | 2-0 | Bernal Arévalo – Rodriges | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Xorxe Luis Balbi (ARG) |
(15-3, 15-3) Hisobot |
6 avgust 17:06 | Domines – Bastarrica | 0-2 | Figueroa – Puentes | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Dardo Xeber Ferreyra (URU) |
(1-15, 1-15) Hisobot |
6 avgust 17:41 | Bernal Arévalo – Rodriges | 0-2 | Andrade Bleyson – Spahn | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Dardo Xeber Ferreyra (URU) |
(6-15, 5-15) Hisobot |
7 avgust 16:38 | Andrade Bleyson – Spahn | 2-0 | Domines – Bastarrica | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Dardo Xeber Ferreyra (URU) |
(15-3, 15-7) Hisobot |
7 avgust 17:10 | Madina – Darriba | 2-0 | Bernal Arévalo – Rodriges | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Leonardo Gabrie Mondada (URU) |
(15-2, 15-5) Hisobot |
8 avgust 14:02 | Figueroa – Puentes | 2-0 | Madina – Darriba | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Alfonso Franko Romero (CHI) |
(15-13, 15-3) Hisobot |
8 avgust 15:08 | Domines – Bastarrica | 0-2 | Bernal Arévalo – Rodriges | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Leonardo Gabrie Mondada (URU) |
(1-15, 2-15) Hisobot |
Bronza medallari uchun bahs
9 avgust 15:22 | Andrade Bleyson – Spahn | 2-0 | Bernal Arévalo – Rodriges | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Andres Emilio Kaballero (CUB) |
(15-0, 15-2) Hisobot |
Oltin medal uchun bahs
10 avgust 11:38 | Figueroa – Puentes | 2-0 | Madina – Darriba | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Alfonso Franko Romero (CHI) |
(15-4, 15-7) Hisobot |
Adabiyotlar
- ^ "Villa Mariya del Triunfo sport markazi". www.lima2019.pe. Lima 2019 Pan va Parapan Amerika o'yinlari (COPAL) tashkiliy qo'mitasi. Olingan 13 avgust 2019.