2019 yilgi Amerika Amerika o'yinlarida bask pelotasi - ayollar trinquete kauchuk to'pni ikki baravar ko'paytiradi - Basque pelota at the 2019 Pan American Games – Womens doubles trinquete rubber ball - Wikipedia
Bask pelota - ayollar juftligi trinquete kauchuk to'p XVIII Panamerika o'yinlari | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joy | Villa Mariya del Triunfo markazi | |||||||||
Sanalar | 4-10 avgust | |||||||||
Raqobatchilar | 6 millatdan 12 kishi | |||||||||
Medalchilar | ||||||||||
| ||||||||||
«2011 2023 » |
Bask pelotasi da 2019 yilgi Panamerika o'yinlari | ||
---|---|---|
Malaka | ||
Shaxsiy | ||
Fronton kauchuk to'p | erkaklar | |
Old tomondan | erkaklar | |
Peru frontoni | erkaklar | ayollar |
Ikki marta | ||
Trinquete kauchuk to'p | erkaklar | ayollar |
Frontenis | erkaklar | ayollar |
Fronton charm to'p | erkaklar | |
Fronton kauchuk to'p | ayollar | |
The trinquete kauchuk to'pi ayollar juftligi bask pelotasi tadbir 2019 yilgi Panamerika o'yinlari 4-10 avgust kunlari Villa María del Triunfo Sport markazidagi Bask pelota sudlarida bo'lib o'tdi Lima, Peru.[1] The Argentinalik mag'lubiyatga uchraganidan so'ng, jamoa oltin medalni qo'lga kiritdi Urugvay finalda.
Natijalar
Dastlabki bosqich
Dastlabki bosqich 2 ta hovuzdan iborat bo'lib, u erda har bir jamoa bitta guruhdagi boshqa 2 ta jamoani bir marta o'ynagan. Ushbu bosqich yakunida dastlabki to'rtta jamoa yarim finalda, so'ngra g'olib bo'lgan ikkitasi oltin medal uchun final uchrashuvini o'tkazdi, mag'lub bo'lgan ikki jamoa bronza uchun o'ynadi.
Hovuz A
Pos | Jamoa | Pld | V | L | PF | PA | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentina (ARG) Sintiya Pinto Mariya Garsiya | 2 | 2 | 0 | 60 | 19 | +41 | 6 |
2 | Chili (CHI) Rosario Valderrama Zita Solas | 2 | 1 | 1 | 44 | 56 | −12 | 4 |
3 | Kuba (Kub) Yisli Rodriges Yurisleidis Allué | 2 | 0 | 2 | 32 | 61 | −29 | 2 |
2019 yil 18 sentyabrda bo'lib o'tadigan o'yinlarga yangilandi. Manba: Lima 2019 yil
Hamma vaqt mahalliy (UTC − 5 )
4 avgust 18:11 | Pinto – Garsiya | 2–0 | Rodriges – Allue | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Leonardo Gabrie Mondada (URU) |
(15–4, 15–2) Hisobot |
5 avgust 16:55 | Pinto – Garsiya | 2–0 | Valderrama – Solas | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Andres Emilio Kaballero (CUB) |
(15–7, 15–6) Hisobot |
6 avgust 15:05 | Rodriges – Allue | 1-2 | Valderrama – Solas | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Dardo Xeber Ferreyra |
(15-6, 7-15, 4-10) Hisobot |
B hovuz
Pos | Jamoa | Pld | V | L | PF | PA | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Urugvay (URU) Mariya Miranda Camila Naviliat | 2 | 2 | 0 | 60 | 25 | +35 | 6 |
2 | Meksika (MEX) Paulina Kastillo Roza Flores Buendiya | 2 | 1 | 1 | 49 | 35 | +14 | 4 |
3 | Peru (PER) Emili Paredes Karla Rodriges | 2 | 0 | 2 | 11 | 60 | −49 | 2 |
2019 yil 19 sentyabrda bo'lib o'tadigan o'yinlarga yangilandi. Manba: Lima 2019 yil
Hamma vaqt mahalliy (UTC − 5 )
4 avgust 18:45 | Kastillo – Flores Buendiya | 0-2 | Miranda – Naviliat | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Xorxe Luis Balbi (ARG) |
(10-15, 9-15) Hisobot |
5 avgust 17:53 | Kastillo – Flores Buendiya | 2-0 | Paredes – Rodriges | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Alfonso Franko Romero (CHI) |
(15-5, 15-0) Hisobot |
6 avgust 16:12 | Miranda – Naviliat | 2-0 | Paredes – Rodriges | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Alfonso Franko Romero (CHI) |
(15-5, 15-1) Hisobot |
Yarim final
7 avgust 15:02 | Pinto – Garsiya | 2-0 | Kastillo – Flores Buendiya | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Alfonso Franko Romero (CHI) |
(15-10, 15-12) Hisobot |
7 avgust 16:01 | Miranda – Naviliat | 2-0 | Valderrama – Solas | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Rolando Antonio Kasteleiro (CUB) |
(15-9, 15-10) Hisobot |
Bronza medallari uchun bahs
9 avgust 16:27 | Kastillo – Flores Buendiya | 2-1 | Valderrama – Solas | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Rolando Antonio Kasteleiro (CUB) |
(15-11, 9-15, 10-7) Hisobot |
Oltin medal uchun bahs
10 avgust 16:58 | Pinto – Garsiya | 2-1 | Miranda – Naviliat | Villa Mariya del Triunfo sport markazi Hakamlar: Rolando Antonio Kasteleiro (CUB) |
(8-15, 15-9, 10-4) Hisobot |
Adabiyotlar
- ^ "Villa Mariya del Triunfo sport markazi". www.lima2019.pe. Lima 2019 Pan va Parapan Amerika o'yinlari (COPAL) tashkiliy qo'mitasi. Olingan 13 avgust 2019.